Novinky

19. 3. 2024

Už v úterý 2. dubna nás čeká druhý speciální koncertní večer v Galerii Desítka v Obchodním domě Zlín.

Hostem večera, propojujícím skvělou hudbu v mimořádné komorní atmosféře a skvělé gastronomie Bistrotéky Valachy, bude frontman skupiny Olympic Petr Janda. Jak se na to těší? A co zahraje? To prozradil v krátkém rozhovoru.

Petře, Galerie Desítka má při těchto speciálních koncertech kapacitu pouhých sto míst, atmosféra bude velmi komorní. Jak často vystupujete na takových akcích?

V takto malých prostorech opravdu velmi zřídka. Naposledy to bylo před časem v Praze v Czech Bussines Clubu, v sálku asi pro sto diváků, kteří seděli u stolu a poslouchali, tedy podobný prostor jako ve Zlíně. Opravdu jsem si to užil. Nejbližší diváci seděli ode mě dva metry a pobrukovali si se mnou. Vznikla rodinná atmosféra, kterou se jen tak nepodaří navodit na normálním koncertě.

Co pro vás takto malé koncerty tváří v tvář posluchačům znamenají?

O mně se všeobecně ví, že muziku miluji.  Nevynechám žádnou příležitost k hraní. Toto je příležitost, na kterou se těším. Kdo ví, třeba to bude ten "nejmenší" koncert v letošním roce.

Kdo vás v Desítce doprovodí?

Se mnou si zahraje náš klávesák Pavel Březina, který je mimochodem ze Zlína. Já mám vůbec ke Zlínu opravdu vřelý vztah. Měl jsem odtud první ženu a jezdíval jsem sem kdysi velmi často. Pavel už se mnou jeden takový podobný koncert absolvoval, a tak vím, že to bude super!

Vaše písně zazní v akustické verzi. Jaký zvolíte repertoár?

Ano, písně budou spíše komorního rázu, určitě zahraji Otázky, Osmý den, Okno mé lásky, ale taky pár novinek z mé sólové desky. Doufám, že publikum se mnou pojede na společné vlně a že si to společně užijeme.

Více o koncertním večeru zde

Petr Janda: Ke Zlínu mám díky první ženě opravdu vřelý vztah